E-reading

E-reading event 2012

20 maart 2012

Spant! in Bussum

E-readers groot succes in de Verenigde Staten

by admin | 23 november 2009 | b2c,distributie,hardware,retail

Op de website van Barnes & Noble, de grootste boekwinkelketen in de Verenigde Staten, staat dat de Nook-e-reader voor dit jaar uitverkocht is en dat een volgende levering pas begin januari zal plaatsvinden. De boekenketen zegt de vraag naar het apparaat te hebben onderschat.

Ondanks een verhoogde productie van de e-reader genaamd Nook, heeft men niet voldoende producten voor de kerstperiode

Klanten die de Nook op 20 november of een latere datum hebben besteld, zullen deze pas vanaf 4 januari 2010 ontvangen. Wel kunnen klanten na bestelling een aankoopcertificaat krijgen zodat de e-reader toch alvast als cadeau vergeven kan worden. Momenteel is de Nook alleen in de Verenigde Staten te bestellen.

Barnes & Noble had met aankondiging van de Nook, een e-reader met zowel een 6″-e-paper-display als een aanraakgevoelige 3,5″-kleuren-lcd, concurrent Amazon met zijn Kindle 2-e-reader recht in het vizier, maar de beperkte beschikbaarheid van de Nook gooit roet in het eten. Amazon had vorig jaar leveringsproblemen met zijn e-reader in de laatste maanden van het jaar, maar de Kindle 2 is nu goed leverbaar.

Volgens onderzoeksbureau Forrester Research zullen dit jaar drie miljoen e-readers zijn verkocht in de Verenigde Staten. Eerdere verwachtingen gingen uit van twee miljoen exemplaren. Voor 2010 zal de afzet van e-readers verdubbelen naar zes miljoen stuks, zo luidt de prognose.

Tags: , , , ,

Laat een reactie achter